Вже завтра настане 29.08.18. більшість українців будуть святкувати горховий спас, навіть ті, які не будуть, хоч раз чули про нього, але дуже мало людей знають його історію
Горіховий Спас - традиційний час ярмарків. Але і час покупок: відправлятися туди просто подивитися не можна. Обов'язково слід було що-небудь купити, щоб на майбутній рік не відчувати нестачі в грошах. Особливо цінним вважалося принести з "горіховох" ярмарки полотно. Одяг для дитини, зшитий з нього обіцяв малюкові здоров'я і благополуччя його родині.
На Горіховий Спас освячують джерела, а ще ходять в баню і паряться там з горіховими віниками. Вважається, що сила води і горіха зробить тіло міцним і захистить від недоброго ока.
Також на Третій Спас у багатьох місцях були приурочені обряди, пов'язані з останнім хлібним снопом. Тому найголовніше блюдо на столі - це хліб, випечений з борошна нового врожаю. Звідси пішла ще одна назва Горіхового Спаса - Хлібний. Крім хліба, також готують у цей день пироги з грибами і страви з горіхами, якими обов'язково пригощають рідних і близьких.
Починаючи з третього Спаса сіяли озиме жито. Третій Спас також проходить з обрядами та процесами малих освячень в храмах. Як правило, парафіяни кладуть у свої кошики різного виду горіхи, однак не забороняється додати яблука, мед і навіть овочі.
Особливістю цього дня і ще однією ознакою наближення осені є ластівки та лелеки. На Горіховий Спас птахи відлітають у теплі краї. Якщо журавлі відлетіли - чекай морозів на Покрову. Грозовий і неспокійний серпень називають провісником довгої і теплої осені. Також в давнину дівчата ворожили на майбутнє і любов. В цей день вони зривали горіхи і визначали, яким буде майбутній рік. Стиглий і солодкий горіх - до великої любові, недозрілий - до важливої новини, гнилий - до біди, а гіркий - до проблем у відносинах.
Комментариев нет:
Отправить комментарий